100 let
Čedoku
Jitka Králová | Kolín

Tu fotografii z místa, kde začal můj dovolenkový příběh , i po mnoha letech uchovává naše rodina jako vzácnost. Byl to totiž příběh plný vzrušení, nervů a lidské pomoci . A hlavně - měl šťastný konec. Podotýkám, že se odehrál v době, kdy neexistovaly mobily.
Odehrál se 16. července toho roku, kdy měl desetiletý syn svátek. Jako dárek od nás dostal nůž a krásný celodenní turistický výlet po hřebenu Nízkých Tater. Hodlali jsme dolinou vystoupat nahoru, přejít k další chatě a sestoupit. Počasí bylo nádherné, obloha modrá bez mráčku.... Syn šel asi 10 metrů před námi, poskakoval z kamene na kámen. Prostě pohoda, kterou přerušil jeho výkřik : "Mě asi kousnul had. " Rozeběhli jsme se k němu a viděli jsme nad kotníkem nad ponožkou drobnou krvácející ranku. A on tvrdil, že ho viděl, jak se odplazil do trávy.Co teď? Zpátky to bylo stejně daleko jako k nejbližší chatě. , takže jsme se rozhodli jít kupředu a doufali, že tam budou mít telefon. Aby byl syn co nejvíce v klidu, vzal ho manžel na záda a šli jsme jak nejrychleji to šlo. Já jsem doslova táhla za ruku o dva roky mladší dceru. Vytušila, že se děje něco mimořádného a začala pobrekávat. Já jsem občas manžela vystřídala - i když jsem to moc dlouho nevydržela. A v této situaci naproti nám přicházela skupinka německých turistů z Drážďan. Viděli, že se něco děje. Ptali se, řekli jsme co se asi stalo. Neváhali, muži se otočili a v nesení našeho syna na zádech se jich pět střídalo. Nakonec se nesla i dcera.Tak jsme doběhli k chatě, kde byl telefon a pak už to šlo ráz na ráz.Chatař mě a syna svezl nákladním výtahem dolů k silnici, kde už čekala sanitka a ta nás dovezla do Banské Bystrice do nemocnice. Manžel se s dcerkou vrátil, večerm autem za námi přijeli.Dobře vše dopadlo, zmije to nebyla. Asi klacek nebo větvička způsobila poraněni podobné zmijímu uštknutí. Túru jsme si zopakovali a tam, kde tento příběh začal, jsme si udělali výše zmíněnou fotku.

100 let
příběhů s Čedokem

Již 100 let pomáháme tvořit Vaše příběhy. Byli jsme u mnoha významných životních okamžiků, setkání a šťastných dní. Podělte se s námi o svůj prázdninový příběh a vyhrajte dárek od nás.

 

Zapojte se do soutěže

Soutěžní příběhy

Přečíst tento
příběh
Prožili jsme opravdu náročný rok. A tak jsme se rozhodli, ...
2016
Přečíst tento
příběh
Psal se rok 2017, s přítelem Kubou jsme měli za sebou první ...
2017
Přečíst tento
příběh
V roce 2018 jsem poprvé s přítelem navštívila Španělsko, ...
2018
Přečíst tento
příběh
Mám ráda výlety a dovolené, asi jako většína z nás. S ...
2011
Přečíst tento
příběh
Anguis fragilis, tak to jsem já. Slepýš křehký. Ovšem na ...
2019
Přečíst tento
příběh
To jsme se takhle rozhodli, s partou přátel, že je na čase ...
2017
Přečíst tento
příběh
Příběh z dovolené ??No odjížděli jsme celá rodina,asi ...
2018
Přečíst tento
příběh
Tu fotografii z místa, kde začal můj dovolenkový příběh ...
1982
Přečíst tento
příběh
Na dovolenou jsem pečlivě šetřil, protože jsem si  chtěl ...
2009
Přečíst tento
příběh
Nejkrásnější dovolenou nelze naplánovat a to, že těch ...
2014
Přečíst tento
příběh
Psal se rok 2018 a my vyrazili zase více poznávat Prahu. I ...
2018
Přečíst tento
příběh
Můj příběh si pamatuji velmi dobře, jako by stal nedávno ...
2007